Judge List
17. Internationales Printenspringen,
Aachen,
4/22/04 - 4/25/04
Ale Pikturnie,
LTU- B Girls, platform: panel A, judge 5
- Girls, 3 meters syncro: panel A, judge 2
Alexander Neufeld,
Ger- A Girls, 1 meter: panel A, judge 1
- Boys, 3 meters syncro: panel A, judge 1
- A Girls, platform: panel A, judge 1
- B Girls, platform: panel A, judge 1
- C Boys, platform: panel A, judge 1
- Girls, 3 meters syncro: panel A, judge 1
Alexander Tsivinskiy,
RUS- B Boys, platform: panel A, judge 2
- Boys, 3 meters syncro: panel A, judge 6
- A Boys, 3 meters: panel A, judge 5
- C Girls, 3 meters: panel A, judge 4
- C Girls, 1 meter: panel A, judge 5
- Girls, 3 meters syncro: panel A, judge 6
Anatoly Rabtchikov,
BLR- B Girls, 3 meters: panel A, judge 3
- A Girls, platform: panel A, judge 3
- A Girls, 3 meters: panel A, judge 2
Andreas Becker,
Ger- B Girls, 3 meters: panel A, judge 1
- B Boys, platform: referee
- C Boys, 1 meter: referee
- C Girls, 1 meter: referee
- Girls, 3 meters syncro: referee
Andreas Hampel,
Ger- C Boys, 3 meters: referee
- C Boys, 1 meter: panel A, judge 1
- C Girls, 3 meters: referee
- C Girls, 1 meter: panel A, judge 1
Andy Banks,
GBR- B Girls, 1 meter: panel A, judge 3
- A Boys, platform: panel A, judge 1
Aristide Brun,
AUT- B Girls, 3 meters: panel A, judge 2
- Boys, 3 meters syncro: panel A, judge 2
- A Girls, platform: panel A, judge 2
- C Boys, platform: panel A, judge 2
Asta Gierdauskiene,
LTU- B Boys, platform: panel A, judge 3
- C Boys, 1 meter: panel A, judge 4
Attila Kantor,
Ger- B Boys, platform: panel A, judge 1
- A Boys, 3 meters: panel A, judge 1
- C Girls, 3 meters: panel A, judge 1
- B Boys, 3 meters: panel A, judge 1
- A Girls, 3 meters: panel A, judge 1
- C Girls, platform: panel A, judge 1
Cecile Jongejans,
NED- B Boys, platform: panel A, judge 4
- C Boys, 1 meter: panel A, judge 5
- C Girls, 1 meter: panel A, judge 2
- Girls, 3 meters syncro: panel A, judge 3
Chen Anping,
CHN- B Girls, 3 meters: panel A, judge 4
- Boys, 3 meters syncro: panel A, judge 4
- A Girls, 3 meters: panel A, judge 3
Dario Scola,
ITA- C Boys, 3 meters: panel A, judge 5
- C Girls, platform: panel A, judge 5
Edwin Jongejans,
NED- B Girls, 3 meters: panel A, judge 5
Espen Nordby,
NOR- A Girls, 1 meter: panel A, judge 5
- C Girls, 3 meters: panel A, judge 2
Gille Emptos Lacote,
FRA- Boys, 3 meters syncro: panel A, judge 3
- A Boys, 1 meter: panel A, judge 2
- B Boys, 1 meter: panel A, judge 4
- A Boys, platform: panel A, judge 4
Giuliana Aor,
ITA- A Boys, 3 meters: panel A, judge 4
- B Boys, 3 meters: panel A, judge 4
Heiko Bublitz,
Ger- A Girls, 1 meter: referee
- Boys, 3 meters syncro: referee
- A Boys, 3 meters: referee
- A Girls, platform: referee
- A Boys, 1 meter: referee
- B Girls, platform: referee
- C Boys, platform: referee
- C Girls, platform: referee
- A Boys, platform: panel A, judge 3
- A Boys, platform: referee
Igor Gulov,
CZE- A Boys, 3 meters: panel A, judge 2
- B Boys, 3 meters: panel A, judge 2
Italo Salice,
ITA- A Girls, 1 meter: panel A, judge 4
- A Boys, 1 meter: panel A, judge 5
- B Girls, platform: panel A, judge 3
- A Girls, 3 meters: panel A, judge 5
Jackie Hazelton,
GBR- A Girls, 1 meter: panel A, judge 3
- A Boys, 1 meter: panel A, judge 3
- B Boys, 1 meter: panel A, judge 5
Jari Komulainen,
FIN- A Boys, 3 meters: panel A, judge 3
- B Boys, 1 meter: panel A, judge 3
Joachim Thorsen,
NOR- B Boys, platform: panel A, judge 5
- C Girls, 1 meter: panel A, judge 3
- Girls, 3 meters syncro: panel A, judge 4
Jose Luis Murielo,
ESP- B Boys, 3 meters: panel A, judge 3
- B Boys, 1 meter: panel A, judge 2
Juan Guttierezu-Monus,
GBR- C Boys, 3 meters: panel A, judge 2
- A Girls, 3 meters: panel A, judge 4
Katalin Haasz- C Boys, 3 meters: panel A, judge 4
- C Girls, platform: panel A, judge 4
Kerstin Becker,
AC- B Girls, 3 meters: secretary
- A Girls, 1 meter: secretary
- A Boys, platform: panel A, judge 2
Kim White,
GBR- B Girls, platform: panel A, judge 2
Laura Schermi- C Boys, 1 meter: panel A, judge 2
- Girls, 3 meters syncro: panel A, judge 7
Margit Fischer,
Ger- C Boys, 3 meters: panel A, judge 1
- B Girls, 1 meter: referee
- A Boys, 1 meter: panel A, judge 1
- B Boys, 1 meter: panel A, judge 1
- A Boys, platform: panel A, judge 5
Monika Dietrich,
Ger- B Girls, 3 meters: referee
- B Girls, 1 meter: panel A, judge 1
- B Boys, 3 meters: referee
Natalia Vankevich,
BLR- C Girls, platform: panel A, judge 2
Pär Berg,
SWE- A Girls, platform: panel A, judge 4
- Girls, 3 meters syncro: panel A, judge 8
Patrick van de Meer,
NED- B Boys, 3 meters: panel A, judge 5
Philippe Rapit,
SUI- Boys, 3 meters syncro: panel A, judge 7
- C Girls, 3 meters: panel A, judge 5
- C Boys, platform: panel A, judge 3
Pietros Fyrigos,
GRE- A Boys, 1 meter: panel A, judge 4
Sandra Ponthus,
FRA- A Girls, 1 meter: panel A, judge 2
- B Girls, 1 meter: panel A, judge 2
Sergios Katalin,
GRE- B Girls, 1 meter: panel A, judge 4
Sierz Koczarian,
POL- Boys, 3 meters syncro: panel A, judge 5
- C Girls, 3 meters: panel A, judge 3
- C Girls, 1 meter: panel A, judge 4
- Girls, 3 meters syncro: panel A, judge 5
Stefan Lindahl,
SWE- Boys, 3 meters syncro: panel A, judge 8
- C Boys, platform: panel A, judge 4
Stergios Kondelis,
GRE- C Boys, 3 meters: panel A, judge 3
- C Girls, platform: panel A, judge 3
Taleb Sharif,
KUW- C Boys, 1 meter: panel A, judge 3
- B Girls, platform: panel A, judge 4
Volodymyr Molchanov,
UKR- Boys, 3 meters syncro: panel A, judge 9
- A Girls, platform: panel A, judge 5
- C Boys, platform: panel A, judge 5
- Girls, 3 meters syncro: panel A, judge 9
Wessel Zimmermann,
NED- B Girls, 1 meter: panel A, judge 5