Participant List
Norgesmesterskapet i Stup,
Sentralbadet, Bergen,
3/31/06 - 4/2/06
1 Alexander Ose, Kristiansand Stupeklubb- Men, 1 meter, Final
- Men, 1 meter, Preliminary
- Men, 3 meters syncro
2 Ann Cathrin Løland, Pingvin Stupklubb- Women, 3 meters, Preliminary
- Women, platform, Preliminary
- Women, 1 meter, Preliminary
3 Anne Mette Andersen, SPINN- Women, 1 meter, Final
- Women, 3 meters, Preliminary
- Women, 1 meter, Preliminary
4 Cecilie Meyer, Bergen Stupeklubb- Women, 3 meters, Preliminary
- Women, platform, Preliminary
- Women, 3 meters syncro
- Women, 1 meter, Preliminary
5 Christian Lyche, Bærum Stupklubb- Men, 1 meter, Preliminary
- Men, 3 meters syncro
6 Eirik Valheim, Pingvin Stupklubb- Men, platform, Final
- Men, 3 meters, Final
- Men, platform, Preliminary
- Men, 1 meter, Preliminary
- Men, 3 meters syncro
- Men, 3 meters, Preliminary
7 Ellen Sophie Noraas, Kristiansand Stupeklubb- Women, 1 meter, Final
- Women, 3 meters, Preliminary
- Women, 3 meters syncro
- Women, 1 meter, Preliminary
8 Emmy Kamilla Johansen, SPINN- Women, 3 meters, Preliminary
- Women, 1 meter, Preliminary
9 Espen Gilje Bergslien, Stavanger Stupe Club- Men, platform, Final
- Men, 1 meter, Final
- Men, 3 meters, Final
- Men, platform, Preliminary
- Men, 1 meter, Preliminary
- Men, 3 meters, Preliminary
10 Espen Nordby, Bærum Stupklubb 11 Espen Valheim, Pingvin Stupklubb- Men, platform, Final
- Men, platform, Preliminary
- Men, 1 meter, Preliminary
- Men, 3 meters syncro
- Men, 3 meters, Preliminary
12 Fredrik Fotland, Bergen Stupeklubb 13 Hilde Lerøy Myrvold, Bergen Stupeklubb- Women, 3 meters, Final
- Women, platform, Final
- Women, 3 meters, Preliminary
- Women, platform, Preliminary
- Women, 3 meters syncro
- Women, 1 meter, Preliminary
14 Jorunn Marie Madland, Kristiansand Stupeklubb- Women, 3 meters, Final
- Women, platform, Final
- Women, 1 meter, Final
- Women, 3 meters, Preliminary
- Women, platform, Preliminary
- Women, 3 meters syncro
- Women, 1 meter, Preliminary
15 June Witt, Bærum Stupklubb- Women, 3 meters, Final
- Women, platform, Final
- Women, 1 meter, Final
- Women, 3 meters, Preliminary
- Women, platform, Preliminary
- Women, 3 meters syncro
- Women, 1 meter, Preliminary
16 Kelsey Caroline Jørgensen, Bergen Stupeklubb- Women, 3 meters, Final
- Women, platform, Final
- Women, 1 meter, Final
- Women, 3 meters, Preliminary
- Women, platform, Preliminary
- Women, 3 meters syncro
- Women, 1 meter, Preliminary
17 Kjetil Straum Vestvik, Randaberg Idrettslag- Men, platform, Final
- Men, 3 meters, Final
- Men, platform, Preliminary
- Men, 1 meter, Preliminary
- Men, 3 meters, Preliminary
18 Kristoffer Jørgensen, Bergen Stupeklubb- Men, platform, Final
- Men, 1 meter, Final
- Men, 3 meters, Final
- Men, platform, Preliminary
- Men, 1 meter, Preliminary
- Men, 3 meters, Preliminary
19 Lars Morten Eid, Sandefjordstuperne- Men, 1 meter, Final
- Men, 1 meter, Preliminary
20 Linn Horntvedt, Bergen Stupeklubb- Women, 1 meter, Preliminary
21 Maria Tandberg Nygård, Bergen Stupeklubb- Women, 3 meters, Preliminary
- Women, platform, Preliminary
- Women, 3 meters syncro
- Women, 1 meter, Preliminary
22 Marielle Johansen Vathne, Bergen Stupeklubb- Women, platform, Final
- Women, 3 meters, Preliminary
- Women, platform, Preliminary
- Women, 3 meters syncro
- Women, 1 meter, Preliminary
23 Mikkel Stokke, SPINN- Men, platform, Preliminary
- Men, 1 meter, Preliminary
- Men, 3 meters, Preliminary
24 Nicolaj Broby, Bærum Stupklubb- Men, 3 meters, Final
- Men, platform, Preliminary
- Men, 1 meter, Preliminary
- Men, 3 meters, Preliminary
25 Petter Anthony Farrelly Holø, Bergen Stupeklubb- Men, 1 meter, Preliminary
26 Ragnhild Skute, Bærum Stupklubb- Women, 3 meters, Final
- Women, 1 meter, Final
- Women, 3 meters, Preliminary
- Women, 3 meters syncro
- Women, 1 meter, Preliminary
27 Stine Blom-Andersen, Bergen Stupeklubb- Women, 3 meters, Preliminary
- Women, platform, Preliminary
- Women, 3 meters syncro
- Women, 1 meter, Preliminary
28 Thea Moen Aars, Bergen Stupeklubb- Women, 3 meters, Final
- Women, platform, Final
- Women, 3 meters, Preliminary
- Women, platform, Preliminary
- Women, 1 meter, Preliminary
29 Timo Klami, Kristiansand Stupeklubb- Men, platform, Final
- Men, 1 meter, Final
- Men, 3 meters, Final
- Men, platform, Preliminary
- Men, 1 meter, Preliminary
- Men, 3 meters syncro
- Men, 3 meters, Preliminary
30 Tor Erik Ekefet Kristensen, Bergen Stupeklubb 31 Tor Magnus Eid, Sandefjordstuperne- Men, 1 meter, Preliminary
32 Øyvind Nordbø, Kristiansand Stupeklubb- Men, 1 meter, Final
- Men, 1 meter, Preliminary