Participant List
Fantomen Cup 2004,
Stockholm,
11/12/04 - 11/14/04
1 Agnes Sjösten, SK Neptun- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
2 Aila Franck, Blå Sim & Hoppklubb- Nybörjare 1 meter Flickor
3 Aisha Mossberg, SK Poseidon, Team Skåne- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
4 Aleksi Savelius, Tiirat 5 Alexander Andrésen, Polisens IF- SM-serie 3 meter Herrar
- Höga Herrar
6 Alexander Högberg, Polisens IF- B Boys, 3 meters
- Höga Herrar
7 Alexandra Eriksson, Bofors SHK- B Girls, 3 meters
- Höga Damer
8 Alexei Samoushenkov, St. Petersburg 9 Amanda Stålhammar, Bofors SHK- Nybörjare 1 meter Flickor
10 Amanda Thingberg, Bofors SHK- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
11 Anders Höglund, Polisens IF- Masters 25-29 Men, 1 meter
- Masters 25-29 Men, 3 meters
12 Anders Mikkelä, Malmö KK, Team Skåne- C Boys, 3 meters
- C Boys, 1 meter
13 Andreas Sjursen, Baerum Stupklubb- C Boys, 3 meters
- C Boys, 1 meter
14 Anna Larsson, Bofors SHK- B Girls, 3 meters
- Höga Damer
15 Anna Persson, Malmö KK, Team Skåne- SM-serie 3 meter Damer
- Höga Damer
16 Anna Ryding, Linköpings ASS- Nybörjare 1 meter Flickor
17 Anna Tocaj, Malmö KK, Team Skåne 18 Annika Strömberg, SK Poseidon, Team Skåne 19 Anton Mossmyr, Polisens IF 20 Anton Nilsson, Polisens IF- C Boys, 3 meters
- C Boys, 1 meter
21 Anton Tolstyakov, St. Petersburg- B Boys, 3 meters
- Höga Herrar
22 Axel Bendes, SoIK Hellas- Nybörjare 1 meter Pojkar
- Nybörjare 3 meter Pojkar
23 Calle Jensen, Linköpings ASS 24 Camilla Engeland, Stavanger Stupe Club- B Girls, 3 meters
- Höga Damer
25 Camilla Hill, Malmö KK, Team Skåne- B Girls, 3 meters
- Höga Damer
26 Camilla Iversen, Frem Odense- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
27 Carl Andersson, Malmö KK, Team Skåne- Nybörjare 1 meter Pojkar
- Nybörjare 3 meter Pojkar
28 Carl Tidelius, Polisens IF 29 Caroline Rohde, Baerum Stupklubb- B Girls, 3 meters
- Höga Damer
30 Cesar Hiersemann, Malmö KK, Team Skåne- B Boys, 3 meters
- Höga Herrar
31 Charlina Östberg, Polisens IF- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
32 Christoffer Eskilsson- SM-serie 3 meter Herrar
- Höga Herrar
33 Dalius Mockus, Litauen 34 Daniel Egana, Polisens IF- SM-serie 3 meter Herrar
- Höga Herrar
35 Daniel Johansson, SIK Göteborg- C Boys, 3 meters
- C Boys, 1 meter
36 Daniella Brännström, SK Nautilus 37 Daniella Nero, Jönköpings SS- B Girls, 3 meters
- Höga Damer
38 Daoud Benjamin, Polisens IF 39 Diana Eriksson, SK Neptun- Nybörjare 1 meter Flickor
40 Disa Hasseltorp, SK Neptun- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
41 Edvinas Vinksnaitis, Litauen 42 Elina Eggers, Polisens IF- SM-serie 3 meter Damer
- Höga Damer
43 Elina Olsson, Bofors SHK 44 Elin Berg, Malmö KK, Team Skåne- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
45 Elin Dersjö, SSIF- Masters 30-34 Women, 1 meter
46 Elisabeth Jirström, Malmö KK, Team Skåne 47 Elisabeth Jirström, Malmö KK, Team Skåne 48 Ella Desurmont, SK Neptun- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
49 Elliot Jalgaard, Malmö KK, Team Skåne- C Boys, 3 meters
- C Boys, 1 meter
50 Emelie Andersson, Jönköpings SS- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
51 Emelie Lund, SK Neptun- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
52 Emelie Sjöberg, Södertälje SS- Nybörjare 1 meter Flickor
53 Emelie Wall, SK Neptun- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
54 Emilia Eriksson, Södertälje SS- Nybörjare 1 meter Flickor
55 Emil Kahlbom, Södertälje SS- C Boys, 3 meters
- C Boys, 1 meter
56 Emil Sundquist, Södertälje SS 57 Emmy Andersson, Jönköpings SS- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
58 Eola Änggård Runsten, Polisens IF- Masters 35-39 Women, 1 meter
59 Erik Emanuelsson, Södertälje SS 60 Erik Frostensson, SK Neptun- C Boys, 3 meters
- C Boys, 1 meter
61 Erik Hörberg, SK Neptun- C Boys, 3 meters
- C Boys, 1 meter
62 Erik Lindblom, Södertälje SS- Nybörjare 1 meter Pojkar
- Nybörjare 3 meter Pojkar
63 Espen Gilje Bergslien, Stavanger Stupe Club- B Boys, 3 meters
- Höga Herrar
64 Essi Hietaoja, Tiirat- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
65 Evaldas Vinksnaitis, Litauen 66 Evelina Jähle, Polisens IF- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
67 Fabronia Shabou, Södertälje SS 68 Fanny Aronsson, SK Nautilus 69 Felicia Boo, Bofors SHK- Nybörjare 1 meter Flickor
70 Felicia Zimmerman, SoIK Hellas- Nybörjare 1 meter Flickor
71 Felix Grundin, SK Neptun 72 Fideli Rosell, SK Neptun- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
73 Filip Thor, Jönköpings SS- Nybörjare 1 meter Pojkar
- Nybörjare 3 meter Pojkar
74 Fredrik Blom, SK Neptun 75 Frej Thulin, SK Neptun- SM-serie 3 meter Herrar
- Höga Herrar
76 Frida Lindefors, Blå Sim & Hoppklubb- Nybörjare 1 meter Flickor
77 Frida Sjöholm, Polisens IF- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
78 Frida Wahlberg, Malmö KK, Team Skåne- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
79 Hallvard Sandven, Baerum Stupklubb- C Boys, 3 meters
- C Boys, 1 meter
80 Hampus Richter , Malmö KK, Team Skåne 81 Hampus Svensson, Södertälje SS 82 Hanna Jeppsson, SK Poseidon, Team Skåne- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
83 Hanna Skansholm, SIK Göteborg- B Girls, 3 meters
- Höga Damer
84 Hannes Edell, SoIK Hellas- Nybörjare 1 meter Pojkar
- Nybörjare 3 meter Pojkar
85 Harald Linder, Karlstads SS 86 Ida Eriksson, Södertälje SS- B Girls, 3 meters
- Höga Damer
87 Iikka Kronqvist, Tiirat 88 Ingrid Esser, SSIF- Masters 35-39 Women, 1 meter
89 Isabelle Österlund, Karlstads SS- Nybörjare 1 meter Flickor
90 Jari Komulainen, Turun Työväen Uimarit ry- Masters 40-44 Men, 1 meter
- Masters 40-44 Men, 3 meters
91 Jari Vahtola , Vantaan Uimarit 92 Jeanette Falle, Baerum Stupklubb- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
93 Jennifer Granath Gustavsson, Malmö KK, Team Skåne 94 Jesper Jonsson, Jönköpings SS- Nybörjare 1 meter Pojkar
- Nybörjare 3 meter Pojkar
95 Jesper Tolvers, Polisens IF- C Boys, 3 meters
- C Boys, 1 meter
96 Jespher S. Simonsen, SIK Göteborg- Masters 30-34 Men, 1 meter
- Masters 30-34 Men, 3 meters
97 Jimmy Ekholm, Malmö KK, Team Skåne- B Boys, 3 meters
- Höga Herrar
98 Johan Gasslander, Södertälje SS- C Boys, 3 meters
- C Boys, 1 meter
99 Johan Gustavsson, Linköpings ASS 100 Johanna Johansson, Bofors SHK- Nybörjare 1 meter Flickor
101 Johanna Johansson, Södertälje SS- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
102 Johanna Wahlberg, Polisens IF- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
103 Johan Nilsson, SK Poseidon, Team Skåne- B Boys, 3 meters
- Höga Herrar
104 Jonathan Jörfalk, Malmö KK, Team Skåne- B Boys, 3 meters
- Höga Herrar
105 José Egana, Polisens IF 106 Josefine Jähle, Polisens IF- Nybörjare 1 meter Flickor
107 Josefin Lager, SK Neptun- SM-serie 3 meter Damer
- Höga Damer
108 Julia Cantell, Tiirat- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
109 Julia Jörnfalk, Malmö KK, Team Skåne- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
110 June Witt, Baerum Stupklubb- B Girls, 3 meters
- Höga Damer
111 Kajsa Hugosson, Polisens IF- Masters 30-34 Women, 1 meter
- Masters 30-34 Women, 3 meters
112 Karin Ingvarsson, Linköpings ASS- Nybörjare 1 meter Flickor
113 Karin Kääparin, Forellit- B Girls, 3 meters
- Höga Damer
114 Karin Tocaj, Malmö KK, Team Skåne 115 Kari Osmoviita, Härveli- Masters 40-44 Men, 1 meter
- Masters 40-44 Men, 3 meters
116 Kasper Nancke, Frem Odense- C Boys, 3 meters
- C Boys, 1 meter
117 Kati Ryynänen, Härveli 118 Kjetil Straum Vestvik, Randabergstuperne- B Boys, 3 meters
- Höga Herrar
119 Klara Lindblom, SK Neptun- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
120 Kristian Helland, Stavanger Stupe Club 121 Kristian Kreiberg, AGF 122 Kristoffer Jørgensen, Bergen Stupeklubb- SM-serie 3 meter Herrar
- Höga Herrar
123 Lasse Gram Skov, Frem Odense 124 Lena Putigina, Vantaan Uimarit - SM-serie 3 meter Damer
- Höga Damer
125 Linda Borgudd, SK Poseidon, Team Skåne- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
126 Linn Andersson, Jönköpings SS- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
127 Linnea Berglund, Malmö KK, Team Skåne- B Girls, 3 meters
- Höga Damer
128 Linnea Hjalmarsson, SK Neptun- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
129 Linnéa Lindgren, SK Neptun 130 Linn Sundström, SK Neptun- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
131 Linus Borgudd, SK Poseidon, Team Skåne- C Boys, 3 meters
- C Boys, 1 meter
132 Lisa Svanström, SK Neptun- Nybörjare 1 meter Flickor
133 Lisa Thellman, SK Neptun- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
134 Lisa Thörn, Bofors SHK- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
135 Lise Lord, SoIK Hellas- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
136 Lizette Eriksson, Bofors SHK- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
137 Lotti Barlow, Polisens IF- Masters 40-44 Women, 1 meter
138 Louise Larmark, SK Poseidon, Team Skåne- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
139 Louise Weidenstolpe, SK Poseidon, Team Skåne- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
140 Lovisa Andersson, Södertälje SS- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
141 Lukas Wennerholm, SK Poseidon, Team Skåne- Nybörjare 1 meter Pojkar
- Nybörjare 3 meter Pojkar
142 Mads Tryggedsson, Frem Odense- Nybörjare 1 meter Pojkar
- Nybörjare 3 meter Pojkar
143 Magdalena Abon, SK Nautilus- Nybörjare 1 meter Flickor
144 Magnus Frick, Polisens IF- SM-serie 3 meter Herrar
- Höga Herrar
145 Maja Andreasson, SK Neptun- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
146 Maja Green, SK Poseidon, Team Skåne- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
147 Malin Holmstrand, Bofors SHK 148 Malin Lindberg, Polisens IF- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
149 Malin Linden, SoIK Hellas- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
150 Malin Pfister, SIK Göteborg- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
151 Marcus Johansson, Södertälje SS 152 Maria Mollestad, Baerum Stupklubb- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
153 Markus Kindblad, SK Neptun 154 Markus Thelin, SK Neptun- Nybörjare 1 meter Pojkar
- Nybörjare 3 meter Pojkar
155 Marthe Myrtvedt, Stavanger Stupe Club- SM-serie 3 meter Damer
- Höga Damer
156 Martin Greve, Frem Odense- C Boys, 3 meters
- C Boys, 1 meter
157 Mathias Israelsson, Södertälje SS- SM-serie 3 meter Herrar
- Höga Herrar
158 Mathilda Danckler, Malmö KK, Team Skåne- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
159 Matilda Norborg, Örebro Sim Allians- Nybörjare 1 meter Flickor
160 Mats Wiktorsson, Jönköpings SS 161 Mia Östervall, SK Neptun- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
162 Michaela Tredal, Polisens IF- SM-serie 3 meter Damer
- Höga Damer
163 Miia Virtanen, Turun Työväen Uimarit ry 164 Miili Karhu, Vantaan Uimarit - Nybörjare 1 meter Flickor
165 Mikhail Tolstyakov, St. Petersburg- B Boys, 3 meters
- Höga Herrar
166 Mikkel Eltervåg, Stavanger Stupe Club- C Boys, 3 meters
- C Boys, 1 meter
167 Mikko Forsström, Tiirat 168 Minna Lanu, Tiirat- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
169 Minni Salminen, Härveli- Nybörjare 1 meter Flickor
170 Moa Arnald, SK Neptun- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
171 Morten Larsen, Frem Odense- C Boys, 3 meters
- C Boys, 1 meter
173 Nader Abu Nijmeh, Polisens IF- Masters 30-34 Men, 1 meter
- Masters 30-34 Men, 3 meters
174 Nancy Doktor, SK Nautilus- Nybörjare 1 meter Flickor
175 Natalia Taranenko, St. Petersburg 176 Nathalie Azulay, SIK Göteborg- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
177 Nathalie Nero, Jönköpings SS- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
178 Nestor Mengden, St. Petersburg- Nybörjare 1 meter Pojkar
- Nybörjare 3 meter Pojkar
179 Nicklas Ringdahl, SSIF- Masters 25-29 Men, 1 meter
180 Nicolaj Broby, Baerum Stupklubb- B Boys, 3 meters
- Höga Herrar
181 Nicole Grandenburg, Polisens IF- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
182 Nike Angelström, SK Neptun- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
183 Niklas Kirkkomäki, Tiirat 184 Olivia Alge, Polisens IF- Nybörjare 3 meter Flickor
185 Olivia Kock, Södertälje SS- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
186 Oliwer Sjöberg, Södertälje SS- C Boys, 3 meters
- C Boys, 1 meter
187 Olli Virkkunen, Vantaan Uimarit 188 Oscar Sundqvist, Södertälje SS 189 Oscar Wilhelmsson, SK Neptun- Nybörjare 1 meter Pojkar
- Nybörjare 3 meter Pojkar
190 Oskar Brunelid, Blå Sim & Hoppklubb- Masters 30-34 Men, 1 meter
- Masters 30-34 Men, 3 meters
191 Otto Lehtonen, Turun Työväen Uimarit ry- C Boys, 3 meters
- C Boys, 1 meter
192 Patrik Littorin, Polisens IF- Masters 50-54 Men, 1 meter
193 Pekka Koponen, Härveli- Masters 45-49 Men, 1 meter
- Masters 45-49 Men, 3 meters
194 Pekka Suominen, Turun Työväen Uimarit ry 195 Priska Spring, Härveli 196 Rebecca Stålhammar, Bofors SHK- Nybörjare 1 meter Flickor
197 Rebecka Billström, Polisens IF- Nybörjare 1 meter Flickor
198 Rebecka Wahlberg, Polisens IF- Nybörjare 1 meter Flickor
199 Rene Andersen, AGF- C Boys, 3 meters
- C Boys, 1 meter
200 Rosanna Häggström, Polisens IF- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
201 Rut Ljunggren, Linköpings ASS- Nybörjare 1 meter Flickor
202 Sakarias Majander, Södertälje SS- Nybörjare 1 meter Pojkar
- Nybörjare 3 meter Pojkar
203 Sami Sillgren, Turun Työväen Uimarit ry- Masters 25-29 Men, 1 meter
204 Samuel Willner, Polisens IF 205 Sandra Eriksson, Karlstads SS 206 Sandra Johansson, Örebro Sim Allians 207 Sannah Larsson, SIK Göteborg- B Girls, 3 meters
- Höga Damer
208 Sanna Wallertoft, SK Poseidon, Team Skåne- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
209 Santeri Lappeteläinen, Härveli 210 Sara Artursson, Blå Sim & Hoppklubb- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
211 Sarah Eriksson, Bofors SHK- B Girls, 3 meters
- Höga Damer
212 Sara Nyman, Bofors SHK- Nybörjare 1 meter Flickor
213 Sara Olsson, Södertälje SS- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
214 Sara Richards, SIK Göteborg- SM-serie 3 meter Damer
- Höga Damer
215 Sebastian Källström, SK Neptun 216 Sebastian Olofsson, Södertälje SS- Nybörjare 1 meter Pojkar
- Nybörjare 3 meter Pojkar
217 Semina Walther, Frem Odense- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
218 Sergejus Pankovas, Litauen 219 Signe Ellegaard Andreasen, Frem Odense 220 Signe Wiksten, Karlstads SS- Nybörjare 1 meter Flickor
221 Simon Liljeblad, SoIK Hellas 222 Simon Stegemejer, Frem Odense- Nybörjare 1 meter Pojkar
- Nybörjare 3 meter Pojkar
223 Sofia Fors, Örebro Sim Allians- B Girls, 3 meters
- Höga Damer
224 Sofia Isoz, Polisens IF- Masters 30-34 Women, 1 meter
- Masters 30-34 Women, 3 meters
225 Sofia Kattari Gustavsson, SK Poseidon, Team Skåne- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
226 Sofia Kuylser, Södertälje SS- SM-serie 3 meter Damer
- Höga Damer
227 Sofia Lund, Polisens IF 228 Sofia Wallertoft, SK Poseidon, Team Skåne- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
229 Sofie Frick, Polisens IF- B Girls, 3 meters
- Höga Damer
230 Stanislav Nikiforovsky, St. Petersburg- Nybörjare 1 meter Pojkar
- Nybörjare 3 meter Pojkar
231 Tamina Matti, Blå Sim & Hoppklubb- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
232 Tatiana Abu Nijmeh, Polisens IF- Masters 35-39 Women, 1 meter
- Masters 35-39 Women, 3 meters
233 Teres Svensson, Södertälje SS- Nybörjare 1 meter Flickor
234 Therese Parmhed, Polisens IF- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
235 Thomas Lundberg, Polisens IF 236 Thomas Storm Dahl, Stavanger Stupe Club 237 Tijana Vasic, Polisens IF- B Girls, 3 meters
- Höga Damer
238 Timothy Jalgaard, Malmö KK, Team Skåne 239 Tina Hill, Malmö KK, Team Skåne 240 Tobias Rasmussen, AGF 241 Tom Wiand, SK Nautilus 242 Tove Vendberg, SIK Göteborg- SM-serie 3 meter Damer
- Höga Damer
243 Vadim Babeshkin, St. Petersburg 244 Vanessa Oskarsson, SoIK Hellas- Nybörjare 1 meter Flickor
245 Veronika Smisovska, Malmö KK, Team Skåne- Nybörjare 1 meter Flickor
- Nybörjare 3 meter Flickor
246 Viktoria Simon-Novén, Karlstads SS- Nybörjare 1 meter Flickor
247 Viktor Persson, SK Neptun- C Boys, 3 meters
- C Boys, 1 meter
248 Vinko Paradzik, Södertälje SS- Nybörjare 1 meter Pojkar
- Nybörjare 3 meter Pojkar
249 Vitaliy Yarovoy, St. Petersburg 250 William Fahrendal, SK Neptun- C Boys, 3 meters
- C Boys, 1 meter