Participant List
Bergen Open 2022,
AdO Arena,
4/28/22 - 5/1/22
1 Aarne Riekki, Team Finland- Men, 1 meter
- Men, 3 meters
2 Aaro Piekkanen, Uimahyppyseura Vantaa Diving ry, FIN- C Boys, 1 meter
- C Boys, 3 meters
- C Boys, platform
3 Adam Tearle, Southampton Diving Academy, GBR- B Boys, 3 meters
- Boys, 3 meters syncro
- B Boys, 1 meter
4 Ahmed Alshomrani, Saudi Arabia- C Boys, 1 meter
- C Boys, 3 meters
- C Boys, platform
5 Albin Helling, Team Dive West, SWE- B Boys, 3 meters
- B Boys, 1 meter
- Boys, platform syncro
- B Boys, platform
6 Alisa Saar, Team Finland- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
7 Amanda Lundin, Stockholmspolisens IF, SWE 8 Anders Hovland, Stavanger Stupe Club, NOR- C Boys, 1 meter
- C Boys, 3 meters
- C Boys, platform
9 Andrei Golovatii, Southampton Diving Academy, GBR- C Boys, 1 meter
- C Boys, 3 meters
- C Boys, platform
10 Anjali Kutty, Southampton Diving Academy, GBR- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
11 Anna Hodne, Bergen Stupeklubb, NOR- B Girls, 1 meter
- B Girls, platform
12 Anna Holstad, Klepp Stupeklubb, NOR- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- B Girls, platform
13 Anna Sailavuo, Team Finland- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- B Girls, platform
14 Anna Torstensson, Malmö KK, SWE- B Girls, 1 meter
- Girls, 3 meters syncro
- B Girls, 3 meters
15 Anna Wæhle, Bergen Stupeklubb, NOR 16 Anne Sofie Moe Holm, Bergen Stupeklubb, NOR- Women, 1 meter
- Mixed, 3 meters syncro
- Women, 3 meters
17 Anni Dorottya Szabó, Hungary- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
18 Anton Knoll, Austria- Men, platform syncro
- Men, platform
19 August Andersson, Team Dive West, SWE- A Boys, 3 meters
- Boys, 3 meters syncro
- Boys, platform syncro
- A Boys, 1 meter
- A Boys, platform
20 Axel Sinclair, Team Dive West, SWE- B Boys, 3 meters
- Boys, 3 meters syncro
- B Boys, 1 meter
- Boys, platform syncro
- B Boys, platform
21 Axel Walther, SK Poseidon, SWE- A Boys, 1 meter
- A Boys, platform
22 Baptiste Allamanno, Ligue PACA/CD06, FRA- C Boys, 1 meter
- C Boys, 3 meters
- Team Event
23 Bryn James, Southampton Diving Academy, GBR- A Boys, 3 meters
- Boys, 3 meters syncro
- Boys, platform syncro
- A Boys, 1 meter
- A Boys, platform
24 Cameron Gammage, Southampton Diving Academy, GBR- Men, 1 meter
- Men, 3 meters
25 Cara Albiez, Austria- Women, 1 meter
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
26 Carl Larmark, SK Poseidon, SWE- A Boys, 3 meters
- A Boys, 1 meter
- A Boys, platform
27 Caroline Schei, Klepp Stupeklubb, NOR- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
28 Caroline Sofie Kupka, Bergen Stupeklubb, NOR- Women, 1 meter
- Women, 3 meters
29 Coralie Briano, Ligue PACA/CD06, FRA- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
30 Daan Willemen, Aquarijn Diving Team, NED- A Boys, 3 meters
- Mixed, 3 meters syncro
- A Boys, 1 meter
31 Damian O`Dell, Verein Zürcher Wasserspringer, SUI- A Boys, 3 meters
- Boys, 3 meters syncro
- Boys, platform syncro
- A Boys, 1 meter
- A Boys, platform
32 Dániel Abay, Hungary- B Boys, 3 meters
- B Boys, 1 meter
33 Dariush Lotfi, Austria- Men, 1 meter
- Men, 3 meters
- Men, platform syncro
- Men, platform
34 Devon O`Dell, Verein Zürcher Wasserspringer, SUI- A Boys, 3 meters
- Boys, platform syncro
- A Boys, 1 meter
- A Boys, platform
35 Eerika Repo, Team Finland- B Girls, 1 meter
- Women, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- Women, 3 meters
36 Eira Tronerud, Pingvin Stupklubb, NOR- A Girls, platform
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
37 Elias Dvergsnes, Kristiansand Stupeklubb, NOR- A Boys, 3 meters
- A Boys, 1 meter
- A Boys, platform
38 Elias Liikkanen, Uimahyppyseura Vantaa Diving ry, FIN- C Boys, 1 meter
- C Boys, 3 meters
- C Boys, platform
39 Elias Petersen, Malmö KK, SWE- Mixed, 3 meters syncro
- Men, 1 meter
- Men, 3 meters
40 Elin Hagelin, Jönköping Simsällskap, SWE- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
41 Elisabeth Hoff, Kristiansand Stupeklubb, NOR- C Girls, 3 meters
- C Girls, platform
- C Girls, 1 meter
42 Eliska Mikynova, Czech Republic, CZE- Women, 1 meter
- Women, 3 meters
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
43 Elizabeth Hart, Southampton Diving Academy, GBR- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- B Girls, platform
44 Elly Ekebäck, Jönköping Simsällskap, SWE- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- B Girls, platform
45 Elma Galaasen Lund, Bærum Stupklubb, NOR- Women, 1 meter
- Women, 3 meters syncro
- Women, 3 meters
- Women, platform
- Women, platform syncro
46 Elna Pettersson Wiberg, SK Poseidon, SWE- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- B Girls, platform
47 Elna Widerström, SK Poseidon, SWE- Women, 3 meters syncro
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
48 Elsa Tjerneld, Stockholmspolisens IF, SWE- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
49 Elvira Gustavsson, Västerås Gymnastikförening Simhopp, SWE 50 Emil Apel Röstlund, Stockholmspolisens IF, SWE- B Boys, 3 meters
- B Boys, 1 meter
51 Emilia Nilsson Garip, Malmö KK, SWE- Women, 1 meter
- Mixed, 3 meters syncro
- Women, 3 meters syncro
- Women, 3 meters
52 Emilia Witek, Poland- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- B Girls, platform
53 Emma Kelly, Hungary- B Girls, 1 meter
- Girls, 3 meters syncro
- B Girls, 3 meters
- B Girls, platform
54 Emma Veisz, Hungary- Women, 1 meter
- Women, 3 meters
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
55 Erik Gundersen, Malmö KK, SWE- Men, 1 meter
- Men, 3 meters
56 Erik Passerone, Verein Zürcher Wasserspringer, SUI- C Boys, 1 meter
- C Boys, 3 meters
- C Boys, platform
57 Erik Ramnefjell Natvik, Bergen Stupeklubb, NOR- B Boys, 1 meter
- Boys, platform syncro
58 Erle Nygjerde, Bærum Stupklubb, NOR- A Girls, 3 meters
- Women, platform syncro
- A Girls, 1 meter
59 Eryk Dróżdż, Poland- B Boys, 3 meters
- B Boys, 1 meter
- B Boys, platform
60 Estilla Mosena, Hungary- Women, 1 meter
- Women, 3 meters syncro
- Women, 3 meters
61 Eszter Kovacs, Hungary- A Girls, platform
- Women, 3 meters syncro
- A Girls, 3 meters
62 Evenia Dahlen Lunde, Klepp Stupeklubb, NOR- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- B Girls, platform
63 Falk Von Krogh, Oslo Stupeklubb, NOR- Boys, platform syncro
- A Boys, 1 meter
64 Faris Algamdi, Saudi Arabia- B Boys, 3 meters
- B Boys, 1 meter
65 Felix Koggdal, Team Dive West, SWE- A Boys, 3 meters
- Boys, 3 meters syncro
- Boys, platform syncro
- A Boys, 1 meter
- A Boys, platform
66 Felix Olsson, Stockholmspolisens IF, SWE- Men, 1 meter
- Men, 3 meters
67 Filip Julius Devor, Bærum Stupklubb, NOR 68 Frederik Brink Dalgaard, Bergen Stupeklubb, NOR 69 Fredrika Hansson, Stockholmspolisens IF, SWE- Women, 1 meter
- Women, 3 meters
70 Hanna Andersson, SK Poseidon, SWE- A Girls, platform
- A Girls, 1 meter
71 Hanna Ekdahl, Malmö KK, SWE- B Girls, 1 meter
- Girls, 3 meters syncro
- B Girls, 3 meters
72 Hannah Puranen, Team Finland- A Girls, platform
- Women, platform
73 Hanna Thuestad Langeland, Bergen Stupeklubb, NOR- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- B Girls, platform
74 Hedda Malmström, Malmö KK, SWE- Women, 1 meter
- Women, 3 meters
75 Helene Svensson Johannessen, Stavanger Stupe Club, NOR- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
76 Herman Eide, Oslo Stupeklubb, NOR- C Boys, 1 meter
- C Boys, 3 meters
77 Hermine Brudvik Sørensen, Bergen Stupeklubb, NOR- C Girls, platform
- C Girls, 1 meter
78 Imogen Poole, Southampton Diving Academy, GBR- C Girls, 3 meters
- C Girls, platform
- C Girls, 1 meter
79 Ingeborg Larsson, SK Poseidon, SWE- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- B Girls, platform
80 Ingvild Johansen Rindal, Klepp Stupeklubb, NOR- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
81 Iris de Heer, Aquarijn Diving Team, NED- Mixed, 3 meters syncro
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
82 Isabella Felde, Stupklubben SPINN, NOR- C Girls, 3 meters
- C Girls, platform
- C Girls, 1 meter
83 Isabelle Stevenson, Verein Zürcher Wasserspringer, SUI- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- Girls, platform syncro
- B Girls, platform
84 Isac Faxius, Malmö KK, SWE- A Boys, 3 meters
- Boys, 3 meters syncro
- A Boys, 1 meter
85 Isak Børslien, Bergen Stupeklubb, NOR- A Boys, 3 meters
- A Boys, 1 meter
- A Boys, platform
- Men, platform
86 Ivana Medkova, Czech Republic, CZE- A Girls, platform
- Girls, 3 meters syncro
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
87 Jacob Stoltz, Stockholmspolisens IF, SWE- Men, 1 meter
- Men, 3 meters
88 Jakob Midttun, Bærum Stupklubb, NOR- B Boys, 3 meters
- B Boys, 1 meter
89 Jed Brown, Southampton Diving Academy, GBR- C Boys, 1 meter
- Boys, 3 meters syncro
- C Boys, 3 meters
- C Boys, platform
90 Josef Hugo Šorejs, Czech Republic, CZE- A Boys, 3 meters
- A Boys, 1 meter
91 Juho Junttila, Team Finland- Men, 1 meter
- Men, 3 meters
92 Julian Bloch Holmvik, Stavanger Stupe Club, NOR- C Boys, 1 meter
- C Boys, 3 meters
- C Boys, platform
93 Julie Jacobsen Ruenes, Kristiansand Stupeklubb, NOR- Women, 1 meter
- Women, platform
- Women, platform syncro
94 June Sundheim, Pingvin Stupklubb, NOR- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- B Girls, platform
95 Kaliona Ducroux Murinova, Ligue PACA/CD06, FRA- Girls, 3 meters syncro
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
96 Karen Stinessen, Bergen Stupeklubb, NOR- C Girls, 3 meters
- C Girls, platform
- C Girls, 1 meter
97 Kayra Asci, Aquarijn Diving Team, NED- Boys, 3 meters syncro
- A Boys, 1 meter
- A Boys, platform
98 Kerttu Toivonen, Team Finland- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- B Girls, platform
99 Klara Johnsson Stjernström, Malmö KK, SWE- A Girls, platform
- Girls, 3 meters syncro
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
100 Laina Remund, Swiss Diving (Fribourg), SUI- Girls, 3 meters syncro
- Women, 3 meters syncro
- A Girls, 3 meters
101 Lara El Batt, Swiss Diving (Geneve)- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
102 Lars Nergård, Kristiansand Stupeklubb, NOR 103 Laura Seregi, Hungary- Women, 1 meter
- Women, 3 meters
104 Laura Valore, Malmö KK, SWE- Women, 1 meter
- Women, 3 meters
105 Leia Olsson, SK Poseidon, SWE- A Girls, platform
- A Girls, 1 meter
106 Leon Baker, Southampton Diving Academy, GBR- A Boys, 3 meters
- A Boys, 1 meter
107 Leo Rücklinger, Austria- B Boys, 3 meters
- B Boys, 1 meter
108 Lilly Månsson, SK Poseidon, SWE- A Girls, platform
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
109 Lina Galaasen Lund, Bærum Stupklubb, NOR- Women, 1 meter
- Women, 3 meters syncro
110 Lina Gullsmedmoen Indrebø, Kristiansand Stupeklubb, NOR- Women, 1 meter
- Women, 3 meters
- Women, platform
- Women, platform syncro
111 Linn Andenæs, Oslo Stupeklubb, NOR- C Girls, 3 meters
- C Girls, platform
- C Girls, 1 meter
112 Linnea Monstad, Stupklubben SPINN, NOR- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- Girls, platform syncro
- B Girls, platform
113 Linus Ikonen, Team Dive West, SWE- Boys, 3 meters syncro
- B Boys, 1 meter
- B Boys, platform
114 Lita van Weert, PSV Schoonspringen, NED- C Girls, 3 meters
- C Girls, platform
- C Girls, 1 meter
115 Live Symra Miljeteig, Bergen Stupeklubb, NOR- B Girls, 1 meter
- B Girls, platform
116 Lize van Leeuwen, Netherlands- Women, 1 meter
- Women, 3 meters
117 Louna Iacazzi, Swiss Diving (Geneve)- Girls, 3 meters syncro
- Women, 3 meters syncro
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
118 Louvisa Eklind, Västerås Gymnastikförening Simhopp, SWE- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
119 Lukas Lundmark, Team Finland- A Boys, 3 meters
- A Boys, 1 meter
- A Boys, platform
120 Lykke Holmquist, Kristiansand Stupeklubb, NOR- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- B Girls, platform
121 Maja Jackowicz-Korczynska, SK Poseidon, SWE- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- B Girls, platform
122 Manou Meulebeek, PSV Schoonspringen, NED- Women, 1 meter
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
123 Måns Engström, Västerås Gymnastikförening Simhopp, SWE- C Boys, 1 meter
- C Boys, 3 meters
124 Maria Alexandra Frigstad, Kristiansand Stupeklubb, NOR- C Girls, 3 meters
- C Girls, platform
- C Girls, 1 meter
125 Maria Łukaszewicz, Poland- A Girls, platform
- A Girls, 1 meter
126 Martine Holm Blihovde, Stavanger Stupe Club, NOR- Women, 1 meter
- A Girls, 1 meter
127 Martin Nåden Dyrstad, Stavanger Stupe Club, NOR- Mixed, 3 meters syncro
- Men, 1 meter
- Men, 3 meters
- Men, platform
128 Martynas Lisauskas, Lithuania- B Boys, 3 meters
- B Boys, 1 meter
129 Mathis DUCREUX, Ligue PACA/CD06, FRA- C Boys, 1 meter
- C Boys, 3 meters
130 Matteo Weiss, Verein Zürcher Wasserspringer, SUI- C Boys, 1 meter
- C Boys, 3 meters
- C Boys, platform
131 Matthew Hibbert, Aquarijn Diving Team, NED- A Boys, 3 meters
- Mixed, 3 meters syncro
- A Boys, 1 meter
132 Maud van Kempen, Netherlands- A Girls, platform
- A Girls, 1 meter
133 Maya Kutty, Southampton Diving Academy, GBR- Girls, 3 meters syncro
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
134 Maya Sasson, Oslo Stupeklubb, NOR- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
135 Meja Palmer, Jönköping Simsällskap, SWE- Girls, 3 meters syncro
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
136 Meret Bachmann, Verein Zürcher Wasserspringer, SUI- B Girls, 1 meter
- Girls, 3 meters syncro
- B Girls, 3 meters
- Girls, platform syncro
- B Girls, platform
137 Miya Friedel, Verein Zürcher Wasserspringer, SUI- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
138 Moritz Flandorfer, Austria- A Boys, 3 meters
- Boys, 3 meters syncro
- Men, 3 meters syncro
- A Boys, 1 meter
139 My Tufvesson, SK Poseidon, SWE- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- B Girls, platform
140 Nagypál Janka, Hungary- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
141 Natalia Piwowarska, Poland- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- B Girls, platform
142 Natalie Barr, Southampton Diving Academy, GBR- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- B Girls, platform
143 Nataniel Dynak, Poland- B Boys, 3 meters
- B Boys, 1 meter
- B Boys, platform
144 Nathan Bull, Southampton Diving Academy, GBR- A Boys, 3 meters
- Boys, 3 meters syncro
- A Boys, 1 meter
145 Nelli Perkiö, Uimahyppyseura Vantaa Diving ry, FIN- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
146 Nica Rakke, Aquarijn Diving Team, NED- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
147 Nico Julmy, Swiss Diving (Fribourg), SUI- B Boys, 3 meters
- B Boys, 1 meter
148 Nicoline Løkås, Stavanger Stupe Club, NOR- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- B Girls, platform
149 Nike Nilsson, Malmö KK, SWE- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
150 Nova Corne, Jönköping Simsällskap, SWE- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
151 Nura Krpo, Bærum Stupklubb, NOR- A Girls, platform
- A Girls, 3 meters
- Women, platform syncro
- A Girls, 1 meter
152 Odessa Jääskeläinen, Team Finland- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- Girls, platform syncro
- B Girls, platform
153 Odessa Käck, Team Finland- Women, 1 meter
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
154 Odri Gabre Raslaviciute, Bergen Stupeklubb, NOR 155 Oline Kjellsen, Oslo Stupeklubb, NOR- C Girls, 3 meters
- C Girls, platform
- C Girls, 1 meter
156 Oliver Cazaly, Southampton Diving Academy, GBR- A Boys, 3 meters
- Boys, 3 meters syncro
- A Boys, 1 meter
157 Oliver Covell, Southampton Diving Academy, GBR- A Boys, 3 meters
- Boys, 3 meters syncro
- Boys, platform syncro
- A Boys, 1 meter
- A Boys, platform
158 Olly Wignall, Southampton Diving Academy, GBR- B Boys, 3 meters
- B Boys, 1 meter
- B Boys, platform
159 Oona Abbema, Aquarijn Diving Team, NED- Women, 1 meter
- Mixed, 3 meters syncro
- Women, 3 meters
160 Panna Gyovai, Hungary- Girls, 3 meters syncro
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
161 Paul Schmitt, Austria- A Boys, 3 meters
- Boys, 3 meters syncro
- Men, 3 meters syncro
- A Boys, 1 meter
162 Peder Saur Hubred, Malmö KK, SWE- B Boys, 3 meters
- Boys, 3 meters syncro
- B Boys, 1 meter
163 Péter András Szabó, Hungary- C Boys, 1 meter
- C Boys, 3 meters
164 Pia Tveit-Sletten, Bergen Stupeklubb, NOR- A Girls, platform
- Girls, 3 meters syncro
- Girls, platform syncro
- Women, platform
- Women, platform syncro
- A Girls, 1 meter
165 Pierrick Shafer, Swiss Diving (Geneve)- Men, 1 meter
- Men, 3 meters
166 Piotr Kolasa, Poland- B Boys, 3 meters
- B Boys, 1 meter
- B Boys, platform
167 Piotr Sadowski, Poland- B Boys, 3 meters
- B Boys, 1 meter
- B Boys, platform
168 Richard Roop-Iliste, Stockholmspolisens IF, SWE- Men, 1 meter
- Men, 3 meters
169 Robbie Lee, Southampton Diving Academy, GBR- A Boys, 3 meters
- A Boys, 1 meter
- A Boys, platform
170 Ronja Rundgren, Team Finland- Women, 1 meter
- Women, 3 meters
- Women, platform
171 Ruska Lehtonen, Team Finland- Women, 1 meter
- Women, platform
172 Samuel Platt, Austria- B Boys, 3 meters
- B Boys, 1 meter
173 Samuel Quist, Aquarijn Diving Team, NED- Boys, 3 meters syncro
- A Boys, 1 meter
174 Sarah Berger, Swiss Diving (Geneve)- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
175 Sebastian Konecki, Lithuania- Men, 1 meter
- Men, 3 meters
176 Sienna Pambou Sunnfør, Bergen Stupeklubb, NOR- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- B Girls, platform
177 Signe Stahl, Malmö KK, SWE- B Girls, 1 meter
- Girls, 3 meters syncro
- B Girls, 3 meters
178 Silje Monsen Welander, Bergen Stupeklubb, NOR- Women, platform
- Mixed, platform syncro
- Women, platform syncro
179 Sofia Torstensson, Malmö KK, SWE- Girls, 3 meters syncro
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
180 Sofie Heisholt, Stupklubben SPINN, NOR- A Girls, platform
- Girls, platform syncro
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
181 Sophie Fürst, Verein Zürcher Wasserspringer, SUI- B Girls, 1 meter
- Girls, 3 meters syncro
- B Girls, 3 meters
182 Stella Lindqvist, Stockholmspolisens IF, SWE- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
183 Svein Krag Hvalbye, Stavanger Stupe Club, NOR- C Boys, 1 meter
- C Boys, 3 meters
- C Boys, platform
184 Synne Boga, Bergen Stupeklubb, NOR- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- B Girls, platform
185 Synne Pedersen Drægni, Bergen Stupeklubb, NOR 186 Tage Hodne, Bergen Stupeklubb, NOR 187 Tereza Jelinkova, Czech Republic, CZE- B Girls, 1 meter
- Girls, 3 meters syncro
- B Girls, 3 meters
188 Thomas Michellod, Swiss Diving (Fribourg), SUI- A Boys, 3 meters
- Boys, 3 meters syncro
- Men, 1 meter
- A Boys, 1 meter
- Men, 3 meters
189 Tilly Brown, Southampton Diving Academy, GBR- Girls, 3 meters syncro
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
190 Tonje Welander, Bergen Stupeklubb, NOR- Women, platform
- Women, platform syncro
191 Tuva Tveit-Sletten, Bergen Stupeklubb, NOR- Girls, 3 meters syncro
- Girls, platform syncro
- Mixed, platform syncro
- A Girls, 1 meter
192 Tyrsky Reunanen, Uimahyppyseura Vantaa Diving ry, FIN- B Boys, 3 meters
- B Boys, 1 meter
193 Urte Valeisaite, Lithuania- Girls, 3 meters syncro
- A Girls, 1 meter
194 Valdemar Aareberg Rannekleiv, Stavanger Stupe Club, NOR 195 Veera Piekkanen, Uimahyppyseura Vantaa Diving ry, FIN- C Girls, 3 meters
- C Girls, platform
- C Girls, 1 meter
196 Vilma Ekstedt, Västerås Gymnastikförening Simhopp, SWE- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
197 Vita Slajute, Lithuania- Girls, 3 meters syncro
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
198 Waleed Alshomrani, Saudi Arabia- C Boys, 1 meter
- C Boys, 3 meters
- C Boys, platform
199 Wilma Perkiö, Team Finland- A Girls, platform
- Girls, platform syncro
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
200 Wilmer Ekmark Tjärnberg, Stockholmspolisens IF, SWE- B Boys, 3 meters
- B Boys, 1 meter
201 Zoé Jules, Ligue PACA/CD06, FRA- Girls, 3 meters syncro
- Team Event
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter