Participant List
Bergen Open 2017,
AdO arena, Bergen (Norway),
4/6/17 - 4/9/17
1 ADRIAN ABADIA, Royal Spanish Swimming Federation- Boys, 3 meters syncro
- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
2 Adrian Zaspel, Swiss Diving- B Boys, platform
- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
3 Aglaé Robertini, Swiss Diving- B Girls, 1 meter
- Girls, 3 meters syncro
- B Girls, 3 meters
- B Girls, platform
4 Agnes Lindholm Glennow, Stockholmspolisens IF- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
5 ALEKSANDRA PUTERLA, Polish Swimming Federation- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
6 ALESSANDRO FERRETTO, Monaco- C Boys, 1 meter
- C Boys, 3 meters
7 Alexander Hart, Austria- A Boys, 3 meters
- A Boys, 1 meter
8 Alice Rognved-Dragesund, Bergen Stupeklubb- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- B Girls, platform
9 ALIN-IOAN RONTU, Romania 10 Amalie Marie Kupka, Bergen Stupeklubb- A Girls, platform
- Girls, 3 meters syncro
- Women, 3 meters syncro
- A Girls, 3 meters
- Mixed, platform syncro
- A Girls, 1 meter
11 Amanda Lundin, Stockholmspolisens IF- C Girls, 3 meters
- Mixed, 3 meters syncro
- C Girls, platform
12 Amanda Vestvik, Stupklubben SPINN- A Girls, platform
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
14 André Dimovski, Malmö KK- B Boys, platform
- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
15 Androgeos Sampsakis Bakopoulos, Hellenic Swimming Federation- A Boys, 3 meters
- A Boys, platform
16 Anna Gerstenfeld, Malmö KK- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
17 Anne Sofie Moe Holm, Bergen Stupeklubb- A Girls, platform
- Girls, 3 meters syncro
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
18 Anni Paloheimo, Team Finland- B Girls, 1 meter
- Girls, 3 meters syncro
- B Girls, 3 meters
19 Antonio Volpe, Italia- A Boys, 3 meters
- A Boys, platform
20 Anton Knoll, ASV- C Boys, 1 meter
- C Boys, 3 meters
21 Aron Brun, Swiss Diving- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
22 Athanasios Tsirikos, Hellenic Swimming Federation- B Boys, platform
- Boys, 3 meters syncro
- Gutter, Tårn synkron
- B Boys, 3 meters
23 August Grau, LUK2002- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
24 AURELIAN DRAGOMIR, Romania- A Boys, 3 meters
- A Boys, 1 meter
- A Boys, platform
25 Axel Gren, Stockholmspolisens IF- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
26 Brage Hellen, Bergen Stupeklubb- Men, 1 meter
- Men, 3 meters
- Men, platform
27 Bram Meulendijks, The Netherlands- Boys, 3 meters syncro
- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
28 BRYAN BLANCHARD, Monaco- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
29 CARLOS CAMACHO, Royal Spanish Swimming Federation- A Boys, 3 meters
- A Boys, platform
30 Caroline Kupka, Bergen Stupeklubb- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- B Girls, platform
- Mixed, platform syncro
31 Caroline LECOEUR, French diving team- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
32 CATALIN-TEODOR ZARNESCU, Romania 33 Cesar Kylberg, Stockholmspolisens IF- C Boys, 1 meter
- C Boys, 3 meters
- C Boys, platform
34 Chiara Pellacani, Italia- B Girls, 1 meter
- Girls, 3 meters syncro
- B Girls, 3 meters
- Jenter, Tårn synkron
- B Girls, platform
35 Constantin Blaha, Austria- Men, 3 meters syncro
- Men, 1 meter
- Men, 3 meters
36 CORALIE BRIANO, Monaco- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
37 Cyprien MENNECIER, French diving team- Boys, 3 meters syncro
- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
38 Daniella Nero, Jönköping Simsällskap- Mixed, 3 meters syncro
- Women, 3 meters
- Women, 1 meter
39 DARIA-MARIA BUIA, Romania 40 Dariush Lotfi, GAK - Diving- A Boys, 3 meters
- A Boys, 1 meter
41 David Ekdahl, Malmö KK- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
42 Derin Gez, Swiss Diving- A Boys, 1 meter
- A Boys, platform
43 Dylan Vork, The Netherlands- A Boys, 3 meters
- A Boys, 1 meter
44 Eerika Repo, Tiirat- C Girls, 3 meters
- C Girls, platform
- C Girls, 1 meter
45 Eira Tvedt Eidsheim, Bergen Stupeklubb- C Girls, 3 meters
- Girls, 3 meters syncro
- C Girls, platform
- Jenter, Tårn synkron
- C Girls, 1 meter
46 Elettra Neroni, Italia- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- Jenter, Tårn synkron
- B Girls, platform
47 Elias Petersen, Malmö KK- B Boys, platform
- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
48 Eliska Mikynova, Czech Republic- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
49 Ellen Ek, Malmö KK- Women, 3 meters
- Women, platform
- Women, platform syncro
- Women, 1 meter
50 Ellen Sachs, Bofors SHK- B Girls, 1 meter
- Girls, 3 meters syncro
- B Girls, 3 meters
51 Ellen Sirkka, Team Finland 52 Elsa Ekman, Bofors SHK- B Girls, 1 meter
- Girls, 3 meters syncro
- B Girls, 3 meters
53 Emilia Nilsson Garip, Malmö KK- B Girls, 1 meter
- Girls, 3 meters syncro
- B Girls, 3 meters
54 Emil Jacobsen Ruenes, Kristiansand Stupeklubb- A Boys, 3 meters
- Boys, 3 meters syncro
- Gutter, Tårn synkron
- A Boys, 1 meter
- Mixed, platform syncro
- A Boys, platform
55 Emina Martin, Malmö KK- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
56 Emma Andersson, Malmö KK- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
57 Emma Johansson, Västerås SS- B Girls, 1 meter
- Girls, 3 meters syncro
- B Girls, 3 meters
- B Girls, platform
58 Erik Gundersen, Malmö KK- Mixed, 3 meters syncro
- Men, 1 meter
- Men, 3 meters
59 Espen Valheim, Bergen Stupeklubb- Men, 1 meter
- Men, 3 meters
- Men, platform
60 Eugenio Campanelli, Swiss Diving- C Boys, 1 meter
- C Boys, 3 meters
61 Fabian Brandl, Austria- Men, 3 meters syncro
- Men, 1 meter
- Men, 3 meters
62 Felix Olsson, Stockholmspolisens IF- B Boys, platform
- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
63 Filip Jachim, Polish Swimming Federation- B Boys, platform
- B Boys, 3 meters
64 Francesco Caputo, Italia- B Boys, platform
- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
65 Frida Källgren, Malmö KK- Mixed, 3 meters syncro
- Women, 3 meters syncro
- Women, 3 meters
- Women, 1 meter
66 Garcia Kay Torres, Italia- B Boys, platform
- B Boys, 3 meters
67 Giulia Vittorioso, Italia- A Girls, platform
- Girls, 3 meters syncro
- Jenter, Tårn synkron
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
68 Guurtje Praasterink, The Netherlands- B Girls, 1 meter
- B Girls, platform
69 Hanna Johnsson Stjernström, Malmö KK- A Girls, platform
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
70 HECTOR PEREZ, Royal Spanish Swimming Federation- Gutter, Tårn synkron
- Men, platform syncro
- A Boys, platform
71 Hedda Malmström, Malmö KK- B Girls, 1 meter
- Girls, 3 meters syncro
- B Girls, 3 meters
72 Hedda Nordstedt, Malmö KK- Girls, 3 meters syncro
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
73 Henry Kristiansen, Stupklubben SPINN- Men, 1 meter
- Men, 3 meters
- Men, platform
74 IAN ANDREE NEELD, Monaco- C Boys, 1 meter
- C Boys, 3 meters
75 Ilaria Bordoni, Italia- A Girls, platform
- A Girls, 3 meters
76 Isabelle Svantesson, Stockholmspolisens IF- Women, platform
- Women, platform syncro
- Women, 1 meter
77 Isac Faxius, Malmö KK- C Boys, 1 meter
- C Boys, 3 meters
78 Jacob Dimovski, Malmö KK- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
79 Jacob Stoltz, Stockholmspolisens IF- A Boys, 3 meters
- A Boys, 1 meter
- A Boys, platform
81 Jonas Erik Thorsen, Bergen Stupeklubb- B Boys, platform
- B Boys, 1 meter
- Mixed, platform syncro
- B Boys, 3 meters
82 Jonathan Suckow, Swiss Diving- A Boys, 3 meters
- Mixed, 3 meters syncro
- Men, 3 meters syncro
- Men, 1 meter
- A Boys, 1 meter
- Men, 3 meters
83 Joona Heinonen, Team Finland- A Boys, 1 meter
- A Boys, platform
84 Jouni Kallunki, Team Finland- Men, 3 meters syncro
- Men, 1 meter
- Men, 3 meters
85 Juho Junttila, Team Finland- Men, 1 meter
- Men, 3 meters
86 Jules BOUYER, French diving team- Boys, 3 meters syncro
- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
87 Julianna Vuohtoniemi, Tiirat- C Girls, 3 meters
- C Girls, platform
- C Girls, 1 meter
88 Julie Synnnøve Thorsen, Bergen Stupeklubb- A Girls, platform
- Girls, 3 meters syncro
- Jenter, Tårn synkron
- A Girls, 3 meters
- Women, platform
- Women, platform syncro
- Mixed, platform syncro
- A Girls, 1 meter
89 JUSTYNA CISKAŁ, Polish Swimming Federation- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
90 Kasper Madsen Smistad, Bergen Stupeklubb- B Boys, platform
- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
91 Klara Johnsson Stjernström, Malmö KK- C Girls, 3 meters
- Girls, 3 meters syncro
- C Girls, platform
- C Girls, 1 meter
92 Knut Körsell, Malmö KK- C Boys, 1 meter
- C Boys, 3 meters
93 Lauren Hallaselkä, Team Finland- B Girls, 1 meter
- Girls, 3 meters syncro
- B Girls, 3 meters
94 Léa BONNAUD, French diving team- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
95 Leena Magnani, Swiss Diving- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
96 Linnea Sörensen, Malmö KK- Girls, 3 meters syncro
- Women, 3 meters syncro
- Women, 3 meters
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
97 Lisa Tiger, Bofors SHK- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
98 Loris Sambiante, Italia- A Boys, 3 meters
- A Boys, platform
99 Luke Wihler, Swiss Diving- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
100 Maia Biginelli, Italia- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- Jenter, Tårn synkron
- B Girls, platform
101 Marie-Emilie THIBAULT, French diving team- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
102 Martina Andrén, Malmö KK- Women, 3 meters
- Women, 1 meter
103 Martin Nåden Dyrstad, Stavanger Stupe Club- Men, 1 meter
- Men, 3 meters
- Men, platform
104 Mathilda Roxne, Bofors SHK- Girls, 3 meters syncro
- Women, 3 meters syncro
- Women, 3 meters
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
- Women, 1 meter
105 Mathilde Boschung, Swiss Diving- B Girls, 1 meter
- Girls, 3 meters syncro
- Mixed, 3 meters syncro
- B Girls, 3 meters
106 Matilda Nilsson, Bofors SHK- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
107 MATTHEW TERRY WADE, Royal Spanish Swimming Federation- A Boys, 3 meters
- Boys, 3 meters syncro
- A Boys, 1 meter
108 Max Burman, Jönköping Simsällskap- A Boys, 3 meters
- Men, 1 meter
- A Boys, 1 meter
109 Meliti Efthymiou, Hellenic Swimming Federation 110 Michelle Heimberg, Swiss Diving- Mixed, 3 meters syncro
- Women, 3 meters
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
111 MIHAI-ANDREI ANDREI, Romania- A Boys, 1 meter
- A Boys, platform
112 Mikaela Dietmann, Bofors SHK- B Girls, 1 meter
- Girls, 3 meters syncro
- B Girls, 3 meters
113 MILA FAZI, Monaco- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
114 Minos Giannopoulos, Hellenic Swimming Federation 115 Nicolas Humbert, Swiss Diving 116 NICOLETA-ANGELICA MUSCALU, Romania 117 Nikolaos Molvalis, Hellenic Swimming Federation- A Boys, 3 meters
- Boys, 3 meters syncro
- Gutter, Tårn synkron
- A Boys, platform
118 Noor Lanen, The Netherlands 119 Odessa Käck, Uimahyppyseura Vantaa Diving ry- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
120 Oscar Raftewold, Stockholmspolisens IF- A Boys, 1 meter
- A Boys, platform
121 Otto Lehtonen, Team Finland- Men, 3 meters syncro
- Men, 1 meter
- Men, 3 meters
122 Paul Ray, Swiss Diving- C Boys, 1 meter
- C Boys, 3 meters
123 Philip Fosseng Sandve, Kristiansand Stupeklubb- A Boys, 3 meters
- Boys, 3 meters syncro
- Gutter, Tårn synkron
- A Boys, 1 meter
- Mixed, platform syncro
- A Boys, platform
124 Pia Tveit Sletten, Bergen Stupeklubb- C Girls, 3 meters
- Girls, 3 meters syncro
- C Girls, platform
- Jenter, Tårn synkron
- C Girls, 1 meter
125 Pierrick Schafer, Swiss Diving- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
126 Pinja Bettina Pylkäs, Team Finland- C Girls, 3 meters
- C Girls, platform
- C Girls, 1 meter
127 Regina Diensthuber, Austria- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
128 Renske Lanen, The Netherlands- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- B Girls, platform
129 Riccardo Giovannini, Italia- B Boys, platform
- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
130 Richard Roop-Iliste, Stockholmspolisens IF- B Boys, platform
- Mixed, 3 meters syncro
- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
131 Ronja Rundgren, Team Finland- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- Jenter, Tårn synkron
- B Girls, platform
132 Roope Rundgren, Team Finland- C Boys, 1 meter
- C Boys, 3 meters
- C Boys, platform
133 Roosa Kanerva, Team Finland- A Girls, 1 meter
- Women, 1 meter
134 Ruska Lehtonen, Team Finland- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- Jenter, Tårn synkron
- B Girls, platform
135 Saana Hämäläinen, Tiirat- C Girls, 3 meters
- C Girls, platform
- C Girls, 1 meter
136 Safiya Elmrami, Stupklubben SPINN- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- B Girls, platform
137 Saija Paavola, Team Finland- A Girls, platform
- Women, platform
138 SAMANTHA SYNAVE, Monaco- C Girls, 3 meters
- C Girls, 1 meter
139 Samuel D'Alessandro, Italia 140 Sarah Petersen, Bofors SHK- Girls, 3 meters syncro
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
- Women, 1 meter
141 SASHA ANTONIOLLI, Monaco 142 Selina Staudenherz, Austria- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
143 Serina Haldorsen, Bergen Stupeklubb- A Girls, platform
- Girls, 3 meters syncro
- Women, 3 meters syncro
- Jenter, Tårn synkron
- A Girls, 3 meters
- Women, platform
- Women, platform syncro
- A Girls, 1 meter
- Women, 1 meter
144 Sigrid Ellehammer Andersen, LUK2002 145 Silvia Murianni, Italia- A Girls, platform
- A Girls, 1 meter
146 Simon Rieckhoff, Swiss Diving- A Boys, 3 meters
- Men, 3 meters syncro
- A Boys, 1 meter
147 Sofia Sihvonen, Team Finland- B Girls, 1 meter
- B Girls, 3 meters
- Jenter, Tårn synkron
- B Girls, platform
148 Sofia Slöör, Team Finland- B Girls, 1 meter
- Jenter, Tårn synkron
- B Girls, platform
149 Sofia Torstensson, Malmö KK- C Girls, 3 meters
- Girls, 3 meters syncro
- C Girls, 1 meter
150 Sofie Bjerkén, Malmö KK- B Girls, 1 meter
- Girls, 3 meters syncro
- B Girls, 3 meters
151 Taina Karvonen, Team Finland- Women, 3 meters
- Women, 1 meter
152 Theofilos Afthinos, Hellenic Swimming Federation- A Boys, 3 meters
- A Boys, 1 meter
153 Thibaud Bucher, Swiss Diving- Mixed, 3 meters syncro
- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
154 Thibaut Borne, Swiss Diving- Mixed, 3 meters syncro
- Men, 1 meter
- Men, 3 meters
155 Timothé DENEUVILLE, French diving team- A Boys, 3 meters
- A Boys, 1 meter
156 Tino Tapio, Team Finland- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
157 Tobias Guttmann, Swiss Diving- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
158 Tobias R. Atkins, Stupklubben SPINN- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
159 Tuva Tveit Sletten, Bergen Stupeklubb- C Girls, 3 meters
- C Girls, platform
- C Girls, 1 meter
160 Tycho Meulebeek, The Netherlands- Boys, 3 meters syncro
- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
161 Ulrik Evensen, Stupklubben SPINN 162 Urszula Szewczyk, Polish Swimming Federation- A Girls, platform
- Women, platform
163 Vårin Renate Andvik Holm, Bergen Stupeklubb- Women, 3 meters
- Women, platform
- Women, 1 meter
164 VICTOR PEREZ, Royal Spanish Swimming Federation- Gutter, Tårn synkron
- Men, platform syncro
- A Boys, platform
165 Victor Povzner, Optimal Diving- A Boys, 3 meters
- Men, 1 meter
- A Boys, 1 meter
- Men, 3 meters
166 Vinko Paradzik, Jönköping Simsällskap- Mixed, 3 meters syncro
- Men, platform
167 Vivian Barth, Swiss Diving 168 Vivian Barth, Swiss Diving- Women, 3 meters
- Women, 1 meter
169 William Hay-Schmidt, LUK2002- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
170 William Strømsnes Pedersen, Bergen Stupeklubb- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
171 Wilma Stålarm, Malmö KK- Girls, 3 meters syncro
- Women, 3 meters syncro
- A Girls, 3 meters
- A Girls, 1 meter
- Women, 1 meter
172 Zackarias Pettersson, Jönköping Simsällskap- B Boys, platform
- B Boys, 1 meter
- B Boys, 3 meters
173 Łukaszewicz Robert, Polish Swimming Federation- A Boys, 3 meters
- A Boys, platform